Medycyna, zdrowie, uroda

Ból po prawej stronie pod żebrami – możliwe przyczyny

Ból brzucha pod żebrami

Praktycznie zawsze ból jest dolegliwością nieprzypadkową, ponieważ celem jego istnienia jest zwracanie uwagi człowieka, że coś jest nie tak z jego organizmem. Wszyscy ludzie wiedzą, co to za uczucie, jednak jak je interpretować? W tym przypadku niesamowicie istotne okazuje się być dobre zlokalizowanie miejsca dyskomfortu. Co może oznaczać sytuacja, kiedy występuje ból po prawej stronie pod żebrami?

Przyczyny bólu w prawym boku mogą być różne, ponieważ szeroko pojęty obszar określany jako brzuch skrywa wiele narządów, których funkcjonowanie może być zaburzone.

Czasami ból brzucha w prawym boku dotyczy kolki żółciowej. Odczucie nieprzyjemnego ucisku bierze się w tym przypadku z niewłaściwej diety, która uwzględnia spożycie wielu tłustych potraw. Często idącymi w parze objawami są biegunka oraz wymioty. Dolegliwości bólowe mogą także dotyczyć choroby pęcherzyka żółciowego. W tym kontekście dodatkowymi objawami mogą być mdłości i przyspieszone tętno.

Ból brzucha pod żebrami po prawej stronie może także oznaczać kontuzje. Te często są najbardziej bolesne dopiero kilka dni po zranieniu. Warto pamiętać, by w tym przypadku udać się do lekarza, ponieważ nie wiadomo, co jest konkretną przyczyną ucisku.

Wspominana dolegliwość może oznaczać także występowanie kamicy nerkowej. To wyjątkowo bolesna przypadłość, która powoduje ból, jeżeli owe kamienie posiadają większą średnicę, niż pół centymetra. Wtedy zatkany zostaje moczowód, a interwencja medyczna jest konieczna!

Czasami ból brzucha jest spowodowany nieprawidłowym działaniem wątroby i może wskazywać na jej chorobę. To najczęstsza przyczyna opisywanego bólu! Może on oznaczać silną infekcję lub ostre zapalenie, a czasami nawet raka wątroby. Dolegliwości bólowe są „wzbogacone” o nudności i ciemny mocz. Nierzadko dochodzi do tego spadek wagi.

Zapalenie chrząstek żebrowych to kolejne schorzenie, które może powodować ból. Często ten dotyczy nie tylko brzucha, ale też innych obszarów organizmu. U pacjentów można też wyróżnić długoterminowe zmęczenie oraz ból gardła phone case lanyardluxury watches replicabest replica watches websites. Warto skontaktować się z lekarzem, kiedy pojawi się obok tego także gorączka. Zapalenie może dotyczyć problemów z drogami oddechowymi.

Ból w prawym boku to także objaw zespołu jelita drażliwego. Z tego powodu poleca się konsultacje z dietetykiem, ponieważ niewłaściwe odżywianie może prowadzić do powstawania wielu niebezpiecznych dolegliwości.

Szczególnie trudnym w leczeniu schorzeniem, którego objawem jest ból brzucha po prawej stronie, jest zapalenie trzustki. W niektórych przypadkach dolegliwość ta prowadzi nawet do śmierci pacjenta. W tym przypadku pojawić się może także nadmierne pragnienie, zaczerwienienie twarzy, ból brzucha i gorączka.Odwiedź naszych partnerów,shoes – liderzy modnego obuwia!

Na tego rodzaju dolegliwości bólowe mogą skarżyć się również kobiety w ciąży. Wiążę się to z szybką koniecznością przygotowania się organizmu matki do nowych warunków, czyli obecności dziecka i późniejszego porodu. Owe bóle powinny zniknąć po porodzie, jednak jeżeli tak nie będzie, nie można tego lekceważyć.


Sprawdź także portal medyczny: https://www.termedia.pl/poz